BOOK your stay now!
Add to favorites
 • Apartmani Marusic, Molat
 • Apartmani Marusic, Molat
 • Apartmani Marusic, Molat
 • Apartmani Marusic, Molat
 • Apartmani Marusic, Molat
 • Apartmani Marusic, Molat
 • Apartmani Marusic, Molat
 • Apartmani Marusic, Molat
 • Apartmani Marusic, Molat
 • Apartmani Marusic, Molat
Owner speaks: English, Hrvatski, Deutsch

Молатот е еден од островите Северна Далмација. Оваа најголема група на Острови во Јадранското Море има огромна разновидност на заливите, заливите, пештерите и плажите. Втората источна страна на островот има остри рабови со многу убави места за да се шетаат или да одат на пливање. Островот е апсолутно зелен и покрива со млади дрва и грмушки. Еден ферибот линија секојдневно го поврзува Молат со Задар и го прави уште поексклузивно и приватно место за вистински одмор. Brgulje.Molat и Zapuntel се на главниот остров пат.Brgulje се во средината дел на островот погодно поставени во близина на ферибот приклучете.Вилажа има два ресторани и две општи снабдување продавници.Brgulje се препорачува на сите предложени пловидба routes.Beaches опфатени со камчиња, големи карпи или песок се веројатно најубавите на островот.

Parking Parking
Beach Beach
  • Parking lots:
  • Included
  • Restaurant:
  • 300
  • Post office:
  • 500
  • Bank:
  • 10000
  • Center:
  • 500
  • Beach:
  • 50
  • Sea:
  • 50
 • Surfing
 • Snorkeling
 • Fishing
 • Skiing
 • Sailing
 • Excursions
 • Motorcycle rental
 • Rent a boat
 • Trip by land
 • Boat trips
CONTACT INFO

Apartmani Marusic

+385 23 305 572

LOCATION

Brgulje 24,

Molat

North Dalmatia, Хрватска

PAYMENT AND TERMS

Payment in advance is not required

No payment in advance is requiered, guest will pay full price on the arrival day

Payments accepted at Site

Cash

Cancellation policy

if guest cancel any time before arrival, the advance payment will be charged

Confirmation from host

Host Confirmation is required

CHECK-IN / CHECK-OUT

Check-in 14:00, Check-out 10:00

Accommodation units

More info
Apartman 1, Apartmani Marusic, Molat

Apartman 1

Apartment / Apartment / 40 m2
4
Guests
1
Bedrooms
1
Bathrooms
2
Floor
40
Square, m2
Price
60
per night
Book
More info
Apartman 2, Apartmani Marusic, Molat

Apartman 2

Apartment / Apartment / 40 m2
4
Guests
1
Bedrooms
1
Bathrooms
2
Floor
40
Square, m2
Price
60
per night
Book